• Terasa
  • Tenis
  • Volejbal
  • Futbal / Beach socer
  • Speed bedminton
  • Sauna
  • Ubytovanie
  • Bazen

ORLIK cup 2011

 

Krokodíl si pochutil aj na Mastnom chlebe
 
Populárny Orlík Cup, turnaj v plážovom volejbale mixových štvoríc, si do svojich análov zapísal v poradí už 9. ročník.
 
Krásny športový areál Orlík, ktorý sa nachádza v blízkosti zvolenskej priehrady, praje počas letných mesiacov rôznym podujatiam, z ktorých sa viaceré stali už tradičnými. Medzi najznámejšie patrí turnaj v plážovom volejbale amatérskych zmiešaných štvoríc, známy ako Orlík Cup. Poslednú júnovú sobotu si do svojich análov zapísal v poradí už 9. ročník.
Svojim spôsobom ojedinelé podujatie, keďže plážový volejbal sa hráva najmä vo dvojiciach, zvyklo každoročne do Zvolena prilákať viac ako 20 družstiev z celého Slovenska. Hoci tento rok nižší počet zúčastnených družstiev nemilo prekvapil aj samotných organizátorov, úroveň turnaja bola opäť hodnotená kladne. Do bojov o zaujímavé ceny zasiahlo osem štvorčlenných tímov. „Príčin slabšej účasti by mohlo byť viac, no tou najpodstatnejšou je, že plážový volejbal sa teší čoraz väčšej popularite a tým pádom rastie aj počet rôznych turnajov. Stáva sa tak, že v jednom termíne sa ich na Slovensku odohrá niekoľko a vyznavači tohto športu si musia vyberať. Mnohé z družstiev, ktoré na Orlík Cupe štartovali v minulosti, aj napriek tomu, že sa im u nás páčilo, sa rozhodli vyskúšať niečo nové,“ poznamenal na margo prekvapujúco nižšej účasti jeden z hlavných organizátorov Erik Selecký.
Ostrieľaného volejbalového harcovníka, ktorý sa vo zvolenskej Slávii ako tréner venuje klasickému „šestkovému“, ale aj plážovému volejbalu, vzniknutá situácia nezaskočila a ako sám poznamenal – na paniku nebol dôvod. Na úkor kvantity rozhodne neutrpela kvalita podujatia. „V priebehu celého dňa si na troch kurtoch zahralo každé družstvo do sýtosti, pričom s počtom zápasov rástla aj ich kvalita. Napriek tomu, že ide o amatérov, mnohí z hráčov sa plážovému volejbalu venujú už dlhšie, takže sa rozhodne bolo na čo pozerať,“ potvrdil Selecký, ktorý ocenil, že jednotlivé tímy boli nadmieru spokojné opäť aj s organizáciou turnaja.
Aj keď nie v úplne ideálnom počasí, s vetrom, no našťastie bez dažďa, sa turnaj začal hrať v dvoch skupinách, do ktorých boli rozdelené štyri zvolenské a po jednom tíme z Veľkého Krtíša, Šiah, Rimavskej Soboty a Žiliny. „Prvá časť bola hraná klasicky – každý s každým, no druhá už atypickejšie, keďže družstvá umiestnené na druhom a treťom mieste si skupiny vymenili a odohrali stretnutia so zvyšnými účastníkmi. Eliminovali sme tak špekulácie ohľadne prvotného rozlosovania, pričom do vyraďovacej časti postúpili skutočne len tie najlepšie tímy,“ uviedol Selecký, ktorý tak ako v minulosti aj tohto roku zasiahol do hry aj sám. „V podstate obhajujeme minuloročný triumf, hoci v inom zložení a s iným názvom,“ pousmial sa Erik.
Vyraďovacia časť nakoniec zvolenským tímom veľmi nepriala, cez štvrťfinále sa do bojov o medaily dostala len Seleckého Slávia, ktorá ale napokon obsadila štvrtú priečku. O finálové vyvrcholenie sa postarali rimavskosobotský Krokodíl a a jeden z pravidelných účastníkov, Mastný chleba zo Šiah. „Oba tímy v priebehu dňa dokazovali, že na piesku sú zohratí, takže do finále sa prebojovali zaslúžene,“ skonštatoval objektívne Selecký, ktorého miernym favoritom bol mančaft zo Šiah. Ten sa však nakoniec musel uspokojiť len so striebrom a po zápase športovo zatlieskať „krokodílom“. Bronzové medaily si vybojoval ďalší tradičný účastník veľkokrtíšsky Polar, ktorý tentokrát hral pod názvom Kyselinári.
„Turnaj splnil svoj účel, zahrali a hlavne zabavili sme sa opäť výborne. Aj preto verím, že o rok do Zvolena opäť zavíta viac družstiev, ktoré úroveň nášho podujatia posunú ešte vyššie,“ poznamenal za celý organizačný výbor majiteľ Orlíka Róbert Orság.(DV)

 

045 / 5362110
0907 324 262 / 0905 856 907

UbytovanieNaSlovensku.EU

Ubytovanie Zvolen pozýva na vstup do krásneho Zvolenského zámku, prechádzku k Pustému hradu aj poučnú návštevu Lesníckeho a drevárskeho múzea. Ak vás zláka ubytovanie Banská Bystrica, môžete spoznávať historické centrum krajského mesta alebo sa okúpať v areáli Aqualandu. A nezabúdajte, tá najlepšia dovolenka na Slovensku vás očakáva na serveri Ubytovanienaslovensku ;)